Jäsenalue
eAsiointi

Yhteystiedot

Suomen Fysioterapeutit – Finlands Fysioterapeuter ry
Rautatieläisenkatu 6 B (Akava-talo, 2. kerros, käyntiosoite: Kellosilta 7)
00520 Helsinki

puh. 0207 199 590
fax. 0207 199 599
toimisto@suomenfysioterapeutit.fi

Palvelemme arkisin klo 9-15

Kesän palveluajat: 2.7.-5.8.2018 välisenä aikana palvelemme päivystysluonteisesti arkisin klo 9-14. Muutoin palvelemme normaaliin tapaan. Päivystysjakson aikana vastaamme akuutteihin kysymyksiin. Muista jäsenyys- ja maksuasioissa hyödyntää eAsiointia (https://easiointi.yap.fi/Kuntoutusala).

 

puheenjohtaja Tiina Mäkinen

p. 0207 199 592, 040 507 7382
puheenjohtaja@suomenfysioterapeutit.fi
tiina.makinen@suomenfysioterapeutit.fi

@MkinenTiina

varapuheenjohtaja Reetta Tuomisto

p. 0207 199 594, 0400 210 890
reetta.tuomisto@suomenfysioterapeutit.fi

@ReettaTuomisto

Yleinen jäsenpalvelu

Merja Kulju
assistentti (jäsenyysasiat)
p. 0207 199 590
merja.kulju@suomenfysioterapeutit.fi
Anne Lindberg
assistentti (jäsenmaksuasiat)
p. 040 196 0342
anne.lindberg@suomenfysioterapeutit.fi

Työelämä ja juridiset palvelut

Katri Partanen
kehittämisasiantuntija (työelämä ja järjestötoiminta)
p. 0207 199 596
katri.partanen@suomenfysioterapeutit.fi
@KatriSF
Jarmo Mäkelä
kehittämisasiantuntija (yrittäjät)
p. 0207 199 597, 040 868 1779
jarmo.makela@suomenfysioterapeutit.fi
@JarmoMkel2
Lakimiehet:
OTL, VT Esa Schön, OTM Krista Turunen
(yhteydenotot vain kehittämisasiantuntijoiden välityksellä)

Koulutus ja tutkimus

Hanna Häkkinen
kehittämisasiantuntija (koulutus ja tutkimus)
p. 0207 199 593
hanna.hakkinen@suomenfysioterapeutit.fi
@HkkHanna

Viestintä ja Fysioterapia-lehti

Anne-Maj Aunula
viestinnän suunnittelija
p. 0207 199 598, 0400 352 650
anne-maj.aunula@suomenfysioterapeutit.fi
@MajAunula
Saija Suominen
päätoimittaja / Fysioterapia-lehti
p. 0207 199 595, 040 726 6688
saija.suominen@suomenfysioterapeutit.fi
@saisuomi
Krista Alm
viestintäassistentti
p. 0207 199 591, 0400 298 366
krista.alm@suomenfysioterapeutit.fi
@KristaAlm

Projektityöntekijät

Susanne Aalto
projektityöntekijä (suoravastaanottoselvitys)
p. 0400 955 626
susanne.aalto@suomenfysioterapeutit.fi
Mauri Katajisto
projektityöntekijä (opiskelijatyö)
mauri.katajisto@suomenfysioterapeutit.fi

 

Terveydenhuoltoalan työttömyyskassa

Lue lisää

Liiton jäsenyhdistykset

Suomen Fysioterapeuteilla on 15 jäsenyhdistystä, joiden kautta voit halutessasi muodostaa jäsenyytesi liittoon.

Lue lisää

Liiton erikoisalayhdistykset

Suomen Fysioterapeuteilla on 15 jäsenyhdistystä, joiden kautta voit halutessasi muodostaa jäsenyytesi liittoon.

Lue lisää

Liiton hallitus

Lue lisää