eAsiointi

Yhteystiedot

Suomen Fysioterapeutit – Finlands Fysioterapeuter ry
Rautatieläisenkatu 6 B (Akava-talo, 2. kerros, käyntiosoite: Kellosilta 7)
00520 Helsinki

puh. 0207 199 590
fax. 0207 199 599
toimisto@suomenfysioterapeutit.fi

Palvelemme 3.6. – 24.8.2019 välisen ajan arkisin klo 9-14 lukuun ottamatta seuraavia poikkeuksia:

  • 12.6.2019 suljettu
  • 22.-26.7.2019 suljettu

Mikäli yhteydenottosi sisältää henkilötietoja tai muuten arkaluonteisia asioita, käytä turvapostia. Muista antaa viestissä puhelinnumerosi, koska tarvitsemme sitä voidaksemme lähettää sinulle salasana, jolla pääset lukemaan turvapostin kautta antamamme vastauksen. Erittäin kiireelliset asiat suosittelemme hoitamaan puhelimitse.

Muista jäsenyys- ja maksuasioissa hyödyntää eAsiointia (https://easiointi.yap.fi/Kuntoutusala).

 

puheenjohtaja Tiina Mäkinen

p. 0207 199 592, 040 507 7382
puheenjohtaja@suomenfysioterapeutit.fi
tiina.makinen@suomenfysioterapeutit.fi
@MkinenTiina

» Lähetä suojattu sähköposti
(muista lisätä viestiin puhelinnumerosi, saat siihen turvapostin salasana)

varapuheenjohtaja Anu Pollari
p. 0400 210 890
anu.pollari@suomenfysioterapeutit.fi

Yleinen jäsenpalvelu

Merja Kulju
assistentti (jäsenyysasiat)
p. 0207 199 590
merja.kulju@suomenfysioterapeutit.fi
Anne Lindberg
assistentti (jäsenmaksuasiat)
p. 040 196 0342
anne.lindberg@suomenfysioterapeutit.fi

Työelämä ja juridiset palvelut

Katri Partanen
kehittämisasiantuntija (työelämä ja järjestötoiminta)
p. 0207 199 596
katri.partanen@suomenfysioterapeutit.fi
@KatriSFLomalla 12.6.-11.8.2019
Jarmo Mäkelä
kehittämisasiantuntija (yrittäjät)
p. 0207 199 597, 040 868 1779
jarmo.makela@suomenfysioterapeutit.fi
@JarmoMkel2
Lakimiehet:
OTL, VT Esa Schön, OTM Krista Turunen
(yhteydenotot vain kehittämisasiantuntijoiden välityksellä)

Koulutus ja tutkimus

Hanna Häkkinen
kehittämisasiantuntija (koulutus ja tutkimus)
p. 0207 199 593
hanna.hakkinen@suomenfysioterapeutit.fi
@HkkHanna

Viestintä ja Fysioterapia-lehti

Saija Suominen
päätoimittaja / Fysioterapia-lehti
p. 0207 199 595, 040 726 6688
saija.suominen@suomenfysioterapeutit.fi
@saisuomi
Krista Alm
viestintäassistentti
p. 0207 199 591, 0400 298 366
krista.alm@suomenfysioterapeutit.fi
@KristaAlm

Opiskelijayhdyshenkilö

Mauri Katajisto
p. 0400 955 626
mauri.katajisto@suomenfysioterapeutit.fi

 

Terveydenhuoltoalan työttömyyskassa

Lue lisää

Liiton jäsenyhdistykset

Suomen Fysioterapeuteilla on 15 jäsenyhdistystä, joiden kautta voit halutessasi muodostaa jäsenyytesi liittoon.

Lue lisää

Liiton erikoisalayhdistykset

Suomen Fysioterapeuteilla on 15 jäsenyhdistystä, joiden kautta voit halutessasi muodostaa jäsenyytesi liittoon.

Lue lisää

Liiton hallitus 2019-2021

Lue lisää